در حال بارگذاری ...

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بنیاد ملی نخبگان و سازمان اوقاف و امور خیریه کشور

 

 

تفاهم‌نامه همکاری بنیاد ملی نخبگان و سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با هدف محقق کردن بند «ث» ماده 64 قانون برنامه ششم توسعه منعقد شد.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ به منظور پیشبرد اهداف و چشم‌انداز نظام نخبگانی مطلوب در سند راهبردی کشور در امور نخبگان در چارچوب ارزش‌های اسلامی-ایرانی و مبتنی بر اقتضائات نظام جمهوری اسلامی ایران در افق 1404، تفاهم‌نامه همکاری بین بنیاد ملی نخبگان و سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با هدف محقق کردن بند «ث» ماده 64 قانون برنامه ششم توسعه و به منظور فراهم کردن زمینه‌های مناسب برای حضور مؤثر و هدفمند نخبگان و مستعدان‌برتر در مسیر ارتقای علمی و فرهنگی حوزه وقف و امور خیریه منعقد شد.

«ایجاد زمینه‌های لازم برای استفاده حداکثری از ظرفیت نخبگان و سرآمدان در راستای امور مسئله‌شناسی، حل مسائل و چالش‌های موجود در حوزه وقف و امور خیریه و همچنین بهره‌مندی از ظرفیت مستعدان‌برتر و هسته‌های مسئله‌محور دانشجویی، شناسایی و رفع موانع فعالیت‌های نخبگانی»، «افزایش ظرفیت اجتماع نخبگانی و فرصت‌سازی مناسب بر اساس ظرفیت‌های موجود در سازمان»،

«همکاری در برنامه‌های تکریم و الگوسازی از خیرین و واقفان، مفاخر، مشاهیر و پیشکسوتان به منظور ترویج رموز موفقیت، افزایش اعتمادعمومی جامعه و تشویق عموم مردم برای مشارکت هر چه بیشتر در وقف و امور خیر در حوزه‌های علمی، فناوری و نخبگانی»، «ایجاد تمهیدات تشویقی مناسب به منظور فعالیت اجتماع نخبگانی در مناطق کم‌برخوردار با استفاده از منابع وقف و خیر» و ... از موارد مورد تأکید در این تفاهم‌نامه است.

«برگزاری برنامه‌های پرورش دینی و فرهنگی اجتماع نخبگانی با استفاده از ظرفیت‌های مساجد و بقاع متبرکه کشور»، «برگزاری اردوهای جهادی مشترک مرکب از جهادگرانی از طلاب حوزه‌های علمیه و مستعدین بنیاد»، «الگوسازی نمونه‌های موفق وقف علمی و معرفی به جامعه با بهره‌گیری آنها از روش‌های مناسب و مؤثر» از دیگر فعالیت‌های فرهنگی مورد اشاره در این تفاهم‌نامه به شمار می رود.

این تفاهم‌نامه با تلاش و پیگیری کارشناسانه دفتر راهبری اجرای سند و به امضاء منصور انبیاء؛ سرپرست معاونت توسعه و مدیریت منابع بنیاد ملی نخبگان و علیرضا هوشیار؛ معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور رسید.




نظرات کاربران