در حال بارگذاری ...

برگزاری نشست ترویج و اجرایی‌سازی سند راهبردی کشور در امور نخبگان، در استان قم

کارگاه آموزشی تبیین،ترویج و اجرایی سازی سند راهبردی در امور نخبگان ویژه مدیران و کارشناسان بنیاد نخبگان استان قم با حضور دکتر اکبری رییس کمیسیون زیر ساخت های پژوهشی و فرهنگی سند در سالن شهدا جهاد علمی بنیاد نخبگان استان قم  برگزار شد.

 

اکبری با اشاره به فرآیند تصویب سند راهبردی در امور نخبگان بیان داشت: وظایف بنیاد ملی نخبگان و دفاتر استانی پشتیبانی مادی و معنوی از نخبگان کشور،شناسایی، هدایت و حمایت نخبگان به منظور ارتقاء تولید علم در کشور،کشف، جذب و پرورش استعدادها و حمایت ازشخصیت‌های جامع الشرایط علمی است .

 

وی افزود: حمایت از نخبگان برای انجام فعالیت‌های تحقیقاتی و کارآفرینی،  ایجاد هماهنگی میان سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با نخبگان و نظارت بر فعالیت های مربوط به آنان در جهت اجرای سیاست ها و برنامه‌های مصوب، کمک به فراهم نمودن تسهیلات و امکانات لازم برای دسترسی محققان و نخبگان به تحقیقات جهانی و انتقال فناوری‌های جدید به کشور در راستای تحقق اهداف توسعه علمی ومتوازن کشور، کمک به فراهم نمودن تسهیلات و امکانات لازم برای حضور نخبگان در همایش‌های علمی در داخل و خارج کشور، و شکیل شبکه جهانی ویژه نخبگان ایرانی درداخل و خارج از کشوراز دیگر ازوظایف مشخص شده برای بنیاد ملی نخبگان می باشد.

 

رییس کمیسیون زیر ساخت های پژوهشی و فرهنگی سند راهبردی در امور نخبگان به فصول و اهداف سند اشاره کرد، و بیان داشت: «سند راهبردی کشور در امور نخبگان» به منظور ایجاد محیطی پویا برای فعال‏سازی و اثرگذاری مناسب اجتماع نخبگانی در تحولات کشور با هدف تحقق آرمان‏های مقدس جمهوری اسلامی ایران و رسیدن به چشم انداز کشور در افق 1404 خورشیدی تدوین شده است.
 

 

اکبری ادامه داد: این سند سعی دارد تا مبتنی بر اصول و ارزشهای اسلامی، شناسایی صحیح مسائل، شرایط و امکانات کشور راهبردها و اقدامات کلان را برای فراهم شدن زمینه‏های «نخبه شناسی»، «نخبه پروری»، «نخبه گزینی» و «نخبه گماری» در جهت نیل به اهداف فوق تبیین کند.

 

کارگاه کارگاه آموزشی تبیین،ترویج و اجرایی سازی سند راهبردی در امور نخبگان به مدت سه ساعت برگزار شد و در پایان  طی یک گفتگوی  تعاملی به سوالات پاسخ داده شد.
نظرات کاربران