در حال بارگذاری ...

دکتر طالبی خبر داد:
تشکیل دبیرخانه دائمی نقش‌آفرینی نخبگان در اقتصاد مقاومتی

رئیس کمیسیون زمینه‌سازی اثرگذاری ستاد سند راهبردی کشور در امور نخبگان گفت: در راستای عمل به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مبنی بر لزوم نقش‌آفرینی نخبگان در اقتصاد مقاومتی که در سخنان سال گذشته ایشان در دیدار با شرکت‌کنندگان نهمین همایش ملی نخبگان فردا مورد تاکید قرار گرفت، اقدامات گسترده‌ای در ستاد اجرایی‌سازی سند راهبردی کشور در امور نخبگان به منظور تسهیل نقش‌آفرینی نخبگان در اقتصاد مقاومتی انجام شد. از جمله این اقدامات می‌توان به برگزاری سلسله نشست‌های اقتصاد مقاومتی در بیست و هشت استان کشور اشاره نمود که طی آنها 489 طرح و ایده در حوزه اقتصاد مقاومتی از سوی نخبگان و استعدادهای برتر مطرح شد.

دکتر داود طالبی افزود: همچنین در ادامه سلسله نشست‌های اقتصاد مقاومتی، همایش "تبیین نقش نخبگان در اقتصاد مقاومتی" در استان مازندران از سوی ستاد اجرایی‌سازی سند راهبردی کشور در امور نخبگان برگزار شد که طی آن 73 طرح و ایده برگزیده در حوزه اقتصاد مقاومتی از سوی نخبگان و استعداد های برتر ارائه و مورد ارزیابی قرار گرفتند.

وی خاطر نشان کرد: پس از مشاهده استقبال کم‌نظیر نخبگان و استعدادهای برتر از این سلسله نشست‌ها، بر آن شدیم تا با تشکیل دبیرخانه‌ای دائمی تحت عنوان "دبیرخانه دائمی نقش‌آفرینی نخبگان در اقتصاد مقاومتی"، زمینه لازم جهت دریافت مستمر طرح‌های نخبگان و استعدادهای برتر در حوزه اقتصاد مقاومتی فراهم شود.

وی در ادامه گفت: وظیفه اصلی این دبیرخانه ایجاد پلی میان نخبگان و استعدادهای برتر با ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی است تا با ایجاد این ارتباط، تسهیل‌کننده فرآیند عملیاتی‌سازی طرح‌های مستعدین در حوزه اقتصاد مقاومتی باشد.

طالبی در پایان گفت: در حال حاضر مذاکراتی با دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی داشته‌ایم و درصورت استمرار همکاری این دبیرخانه، می‌توان امیدوار بود در آینده نزدیک شاهد ایجاد سازوکاری مناسب جهت عملیاتی‌سازی طرح‌های مستعدین در حوزه اقتصاد مقاومتی باشیم.
نظرات کاربران