در حال بارگذاری ...

دکتر الستی در همایش تبیین نقش نخبگان فردا در اقتصاد مقاومتی:
نخبگان و صاحبان اندیشه و ایده باید راهبرد اقتصاد مقاومتی ارائه دهند

 

همایش "تبیین نقش نخبگان فردا در اقتصاد مقاومتی" از ساعتی پیش با حضور دکتر الستی، معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان و برخی از مسئولان استانی و کشوری در استان مازندران در حال برگزاری است.

 

آریا الستی روز چهارشنبه در همایش تبیین نقش نخبگان فردا در تحقق اقتصاد مقاومتی در محل مجتمع آموزشی و تفریحی پلاژ وزارت کشور در ساری با حضور بیش از 100 نفر از نخبگان استان های کشور ، افزود: ویژگی اقتصاد مقاومتی راهکار و یک مجموعه ای از باید و نباید ها و سیاست هایی است که باید ابتدا طراحی و سپس اجرایی شود.

 

معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان گفت: اقتصاد مقاومتی، رکنی از الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت و توسعه پایدار است که در هر حال و شرایطی باید اولویت اصلی کشور باشد.

 

وی با اظهار اینکه اقتصاد مقاومتی راه پیموده ای نیست بلکه راهی است که باید آن را کشف کنیم، گفت: نخبگان و صاحبان اندیشه و ایده باید در این راه تفکر کنند و راهبرد اقتصاد مقاومتی را ارائه بدهند.

 

معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: در دیدار سال گذشته نخبگان و مستعدان برتر با رهبر معظم انقلاب ،ایشان تاکید کردند که یکی از رسالت های اجتماع نخبگان تبیین و تعیین جایگاه شان در اقتصاد مقاومتی است و به همین دلیل، اقتصاد مقاومتی به عنوان محور اصلی دهمین همایش ملی نخبگان فردا انتخاب شد.

 

الستی با بیان اینکه جلسات هم اندیشی نخبگان در سراسر کشور برگزارشده است اظهار داشت: نتیجه حدود یکسال فعالیت در موضوع نقش نخبگان در تحقق اقتصاد مقاومتی امروز در قالب بررسی 71طرح است.

 

وی با اظهار اینکه طرح های برتر انتخاب شده در همایش ملی نخبگان فردا 27  و 28 مهر ماه امسال در تهران بررسی می شود، ادامه داد: این ایده ها و طرح ها در معرض دید مسئولان مرتبط با طرح ها و ایده ها قرار می گیرد و سپس طرح های نهایی شده خدمت مقام معظم رهبری ارائه می شود.

 

معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان بیان داشت: اقتصاد مقاومتی با حضور مردم پا می گیرد و فرهنگ سازی یکی از مهمترین راهکارها در تحقق و کاربردی شدن طرح های اقتصاد مقاومتی است.

 

وی گفت: تعدادی از ایده های مطرح شده، حمایت و پشتیبانی دستگاه های مربوطه را کسب می کنند اما دیگر طرح های ارائه شده مورد حمایت بنیاد ملی نخبگان قرار خواهند گرفت.

 

در ادامه این مراسم کمال اکبری، دبیر همایش "تبیین نقش نخبگان فردا در اقتصاد مقاومتی" گفت: این همایش با هدف ترویج مؤلفه ها و سیاست های اقتصاد مقاومتی، ترغیب نخبگان به منظور نقش آفرینی در اقتصاد مقاومتی و مشارکت حداکثری نخبگان جوان در دغدغه های مهم کشوری در حال برگزاری است.

 

وی ادامه داد: تاکنون برای تبیین نقش آفرینی نخبگان و مستعدین در اقتصاد مقاومتی 42 نشست و 2 همایش پیش بینی و اجرا شده است که در مجموع 1570 نفر از مستعدین در این نشست ها حضور پیدا کردند.

 

رئیس کمیسیون زیر ساخت های فرهنگی و پژوهشی ستاد اجرایی سازی سند راهبردی کشور در امور نخبگان  در ادامه گفت: در حال حاضر 489 طرح و ایده مرتبط با محورهای پیش بینی شده به دبیرخانه همایش در بنیاد ملی نخبگان ارائه شده است که پس از ارزیابی اولیه مجموعاً 204 طرح و ایده در مرحله داوری قرار گرفت، که 71 طرح برای شرکت در همایش مازندران انتخاب شدند.

 

همایش تبیین نقش نخبگان فردا در تحقق اقتصاد مقاومتی به  مدت 2 روز امروز و فردا در ساری بررسی و طرح های برتر برای ارائه به همایش نخبگان در اواخر مهرماه در تهران انتخاب می شود.

 

انتهای پیام/***347
نظرات کاربران